31 Ocak 2017 Salı

Servet Carey | Resident Evil 7 | Seviyor Musun Dövüyor Musun?

Resident Evil 7 oynamaya devam ediyorum.
Oyunu incelemek ve satın almak için; http://bit.ly/2jpFeut

Resident Evil 7'de Mia denen dengesiz ile uğraşmaya devam ediyorum. Hatun bir saldırıyor bir seviyor ben de anlamadım. O yüzden ben bir an önce bu evden çıksam iyi olur. Ne biçim bir evin içine düştüm arkadaşım. Manyakların hepsi buraya toplanmış.

Bir çok kişi tarafında First Person Resident Evil mi olur diye topa tutulan oyun, beklenenin aksine oldukça iyi karşımıza çıkıyor. Benim de kanalda ilk oynadığım korku oyunu diyebiliriz.

Resident Evil 7'nin bu yeni videosunda Mia'yı buluyorum fakat Mia acayip bir şekilde hastalanmış. Spoiler vermeden size bu videoda olan biteni anlatayım; reflekslerim aşırı derecede zorlanıyor!

Silent Hill havasında ilerleyen Resident Evil 7, şimdiden beni zorlayacağının sinyallerini vermeye başladı. Zaten oyunun demosunda pek bir şey görmüyorduk, karşımıza bir çok zombinin çıkacağına adım gibi eminim. Resident Evil 7 serinin en başlarına bizi döndürüyor da olabilir, bu Japonlardan her şeyi beklemek lazım.

Resident Evil 5 ve Resident Evil 6'nın hayal kırıklığından sonra Capcom da bunu anlamış olacak ki, Resident Evil 7'de yeni bir konsept ve günümüzün korku oyunlarına benzer bir oyunla karşımıza çıkmış.

Oyunun grafikleri bayağı hoşuma gitti. Özellikle oyun içi videoları gerçek videolara yakın bir kalite olmuş. Render edilmemiş grafikler ise cidden göz dolduruyor. İnsan modellemeri nedense hoşuma gitmedi.

Capcom, bu seriyi yeni oyunu Resident Evil 7 ile kurtaracağa benziyor. Umarım böyle oyunları daha fazla görürüz. Sanal gerçeklik önümüzdeki yıllarda her oyuncunun vazgeçilmez standardı olacak ve her evde mutlaka bir sanal gerçeklik gözlüğü olacak.

Oynanış şimdiye kadar iyiydi umarım oyun ilerledikçe bozulmaz. Optimizasyon ise eh işte dedirtecek kadar olmuş ya da benim FX 9590 bile bu oyuna yetişmiyor. :)

Resident Evil 7 - Biohazard, ödüllü Resident Evil serisinin son oyunudur ve seriyi köklerine sadık kalarak gerçekten korkunç bir tecrübe yaşatacak yeniliklerle süsler. Capcom'un RE motoruyla yapılan oyunda dramatik bir değişiklik var: Birinci tekil kameraya geçiş. Bu sayede RE 7, korku ve gerilimi daha önce hiç olmadığı kadar güçlü şekilde vermeyi başarıyor.

Resident Evil 6'nın sonrasını konu alan oyun günümüz ABD'sinin kırsal kesimlerinde oyunculara direkt birinci tekil görüşle, korkuyu ilk elden yaşatacak. Resident Evil 7 20 küsür yıl önce hayatta kalma-korku türünü başlatan, çevreyi keşfe ve gerilimli atmosferlere dayalı signatür oynayışını korurken; yepyeni oynanış ögeleriyle de hayatta kalma-korku deneyimini bir üst seviyeye çıkarıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder