7 Eylül 2015 Pazartesi

Uzak Bir Gezegende Yaşam Mücadelesi : Solarix
Tekrar hoş geldiniz arkadaşlar. Bugün sizlere Türk yapımcılardan oluşan Pulsetense Games'in yeni oyunu Solarix'ten bahsedeceğim;


Oyun 2166 yılında dünyadan çok uzakta bir gezegende geçiyor. Biz de bu gezegende tek başımıza eve dönüş yolunu bulmaya çalışıyoruz. Yapımcılar oyun türüne bilim-kurgu, gizlilik diyor ve oyunu oynarken tamamen gizlenerek ve düşmana gözükmeden hareket ederek oyunda ilerliyoruz. Oyunda alternatif olarak klasik FPS'ler gibi dayamalı döşemeli olarak da hareket ediyoruz ama hem silahlarımızın mermileri sınırlı hem de düşmanlar oldukça zorlu olduğu için pek tavsiye etmiyorum.

Oyun bizden toplam 12 bölümden oluşan birbirinden zorlu mücadeleleri bitirmemizi istiyor. Oyunu ben Aliens vs Predator oyun serilerine benzettim, siz de oyunu yükleyip oynamaya başladığınızda bu esintileri hissedeceksiniz. Oyunu oynarken; "keşke oyunun grafikleri daha iyi olsaymış" demeden edemedim, ne kadar da oyunların sadece grafiklerden oluşmadığına inansam da, daha iyi grafikler ile oyunun dört dörtlük olabileceğini iddia bile edebilirdim.

Olumlu yönlerden bakmak gerekirse, oyun gerçekten size evinizden uzak bir gezegende yaşam mücadelesi verdiğinizi iliklerinize kadar hissetmenizi sağlıyor. Oyunda cidden huzursuzluk ve pür dikkat; "acaba başımıza şimdi ne gelecek" diye tırsarak ilerliyoruz. Tam olarak korktuğumu söyleyemem ama çaresizliği aynen yaşadığımı kabul etmek zorundayım. Ayrıca oynanabilirlik yeterince iyi olmuş. Seslendirme ve müziklerde ortama uygun olmuş. Oyun sırasında çıkan diyalogların bazen ekranın altında kalıp okunmama probleminin de yamalar ile çok rahat giderilebileceğini düşünüyorum.

Uzun lafın kısası, tamamen Türkçe desteği ile gelen Solarix oyununa bir şans vermenizi düşünüyorum. Yapımcı şirketin bundan sonraki oyunlarda çok daha başarılı işler çıkarabilmesi için onların fırsata ve desteğe ihtiyacı olduğu kanısındayım. 18 TL gibi özel bir fiyat ile de Playstore'da satışı devam oyunu mutlaka alıp Steam kütüphanenize koymanızı şiddetle tavsiye ederim.

Oyunu Playstore'dan incelemek ve almak için tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder